Сьогодні будь-який виробничий процес неможливо уявити без використання різноманітних верстатів. Вони входять в основний майновий актив підприємства і забезпечують можливість виготовлення різного роду продукції.
З початку експлуатації верстати піддаються зносу, модельний ряд і технічні характеристики з часом змінюються, тому для прийняття управлінських і господарських рішень підприємству необхідна оцінка. Оцінка верстатів – це визначення ціни кожного конкретного обладнання з урахуванням його характеристик і зносу.
Цілі визначення вартості верстатів:
- купівля-продаж, оренда,
- страхування,
- внесення до статутного капіталу,
- постановка на баланс підприємства,
- кредитування,
- підтвердження митної вартості,
- банкрутство і вимушена розпродаж,
- прийняття управлінських та інвестиційних рішень,
- інше.
Від мети залежить, який вид вартості буде визначатися в процесі оцінки.
Для проведення оцінки верстатів необхідні наступні документи і дані:
- найменування, марка, модель, завод-виробник, рік випуску, дата введення в експлуатацію, термін служби, дані про ремонти,
- технічні характеристики, паспорт,
- технічний стан на дату оцінки,
- первісна і залишкова балансові вартості.
Основні акценти
Оцінка верстатів може проводитися витратним, порівняльним та дохідним підходами.
Витратний підхід часто виявляється єдино можливим варіантом, особливо якщо це обладнання, яке не має аналогів. Наприклад, верстат, виготовлений за спеціальним замовленням або унікальний. Проводиться розрахунок витрат на заміщення або відтворення за вирахуванням усіх видів зносу.
Порівняльним підходом проводиться звіт про оцінку верстатів, які мають розвинений вторинний ринок. В основному це сучасні моделі.
Дохідний підхід спрямований на визначення доходу від експлуатації верстата.
За роки роботи наші оцінювачі накопичили чималий досвід по визначенню ринкової вартості найрізноманітніших верстатів: токарних, свердлильних, фрезерних, заточувальних, механічних, шліфувальних, агрегатів з ЧПУ і ін.
Цінуйте свій час - інше оцінимо ми!