
Після того як завершено збирання нового врожаю для уникнення втрат виникає необхідність його зберігання. Для цієї мети використовуються елеватори, які складаються з транспортного устаткування (транспортерів, норій, конвеєрів) та комплексу обладнання для зберігання зерна (ємностей, хоперів). До складу елеваторів входять лабораторія, ваговий комплекс і при наявності залізничної гілки пристрій приймання-відвантаження зерна в залізничні вагони. Також елеватори комплектуються обладнанням по догляду за зерном (системи температурного контролю, виявлення комах, аерації).
Для чого може знадобитися оцінка елеваторного обладнання:
- купівля-продаж, оренда,
- страхування,
- постановка на баланс підприємства,
- кредитування,
- модернізація та оновлення обладнання,
- прийняття управлінських та інвестиційних рішень,
- інші.
Від цілі залежить, який вид вартості буде визначатися оцінювачем в процесі роботи.
Для проведення оцінки необхідні наступні документи:
- перелік оцінюваного обладнання,
- по кожній одиниці найменування, марка, модель, завод-виробник, рік випуску, дата введення в експлуатацію, термін служби, дані про ремонти,
- технічні характеристики, паспорта,
- технічний стан на дату оцінки,
- первісна і залишкова балансові вартості.
Оцінка елеваторного обладнання може проводитися витратним, порівняльним та дохідним підходами.
Так як на сьогоднішній день на ринку продажу елеваторного обладнання існує достатня кількість пропонованого до продажу різного оснащення, то найчастіше при оцінці застосовують порівняльний підхід.
Витратний і дохідний підходи застосовуються значно рідше.
Терміни виконання робіт з оцінки залежать від кількості обладнання і наявності всієї необхідної інформації. Звернувшись в нашу компанію, ви отримаєте якісний і професійний звіт про оцінку майна.
Цінуйте свій час - інше оцінимо ми!