Банківська діяльність в Україні знаходиться під наглядом і жорсткою регламентацією Національного банку України. Банківський сектор – це один з найбільших секторів в економіці, який є найбільш чутливим до економічних змін. Саме тут відбулося формування фінансових інститутів і накопичені великі активи. Однак частка власних коштів в активах банку досить низька, а вартість нематеріальних активів висока. Свої особливості має фінансова звітність. Все це необхідно враховувати при оцінці банків. Так вона вийде максимально повною і достовірною. На її підставі можна прийняти вірне рішення.
Для чого може знадобитися оцінка вартості банку:
- купівля-продаж,
- розділ бізнесу,
- злиття або поглинання іншою фінансовою установою,
- проведення докапіталізації,
- інші завдання в розвитку банку.
- установчі документи,
- ліцензія на банківську діяльність,
- відомості про філії і відділення,
- бухгалтерська документація за останні 3-5 років,
- аудиторські висновки,
- банківська звітність за останні 3-5 років, яка надається в НБУ,
- правовстановлюючі документи, технічні паспорти БТІ на нерухоме майно,
- перелік основних засобів на дату, коли проводиться оцінка вартості акцій банку,
- дані про всі активи банку (матеріальні і нематеріальні) з розшифровкою,
- інформація про наявність дочірніх компаній, фінансова документація по ним,
- бізнес-план розвитку банку, прогнози на найближчі роки (в разі наявності).
Ці документи є фундаментом, на основі чого проводиться оцінка активів, пасивів банку. Хоча це далеко не все, що потрібно взяти до уваги.
Основні акценти в роботі оцінювача
При визначенні ринкової вартості банку необхідно враховувати його специфіку. Це переважання в балансі грошових вимог і зобов'язань, специфічні банківські ризики, незначна частка матеріальних активів, необхідність підтримки ліквідних активів і достатності капіталу, особливості бухгалтерського обліку, високий відсоток позикових коштів поряд з низьким рівнем власного капіталу, дотримання обов'язкових вимог НБУ. Без цього оцінка активів комерційного банку вийде неповноцінною.
Також важливим є аналіз фінансової стійкості, що включає в себе платоспроможність, ліквідний баланс, помірність ризику, достатній рівень капіталу.
Наші фахівці володіють навичками оцінки зобов'язань і активів фінансових установ, знайомі зі специфікою банківських звітів. За період роботи були вироблені дієві методології, що дозволяють нам впевнено заявляти про високу якість наших робіт. А ще ми гарантуємо, що оцінка ринкової вартості комерційного банку буде виконана в обумовлені терміни.
Цінуйте свій час - інше оцінимо ми!