Оцінка інтелектуальної власності
В сучасний час бурхливо розвивається економіка, впроваджуються інноваційні моделі виробництва, винаходяться нові технології, удосконалюються методи управління капіталом. Наявність інтелектуальної власності позначається на діяльності та економічних показниках підприємства. Тому робота з нематеріальними об'єктами і, в тому числі їх оцінка, є важливим питанням для власників бізнесу. Власником інтелектуальної власності може бути не тільки юридична, а й фізична особа.
Інтелектуальна власність в Україні ділиться на наступні види:
- авторське право (твори мистецтв),
- комерційна таємниця (ноу-хау, проектна документація, наукові роботи),
- промислова (патенти, товарні знаки, винаходи).
- купівля-продаж,
- укладання ліцензійного договору,
- розрахунок винагороди,
- постановка на баланс,
- застава,
- внесення до статутного фонду,
- оцінка в складі бізнесу,
- інше.
Акценти в роботі
Фондовий ринок ще формується, тому ринкові дані про вартість інтелектуальної власності знайти практично неможливо. Крім цього, на ринку не існує абсолютно подібних об'єктів. Отже, застосувати порівняльний підхід в роботі важко. Найчастіше використовуються витратний і дохідний підходи при оцінці інтелектуальної власності. Застосування дохідного підходу прогнозує величину прибутку власника, витратний підхід ґрунтується на калькуляції витрат на створення, придбання, виробництво, реалізацію.
Як бачите, потрібно уважно вивчити кожен випадок. Тільки так оцінка вартості інтелектуальної вартості вийде достовірною. А далі фізичні особи або компанії, які володіють матеріальними або нематеріальними активами, зможуть прийняти вірне рішення.
Наші оцінювачі детально вивчають різні чинники та індивідуальні особливості. Ми маємо в своєму розпорядженні не тільки теоретичний інструментарій, а й багатий досвід. Професіоналізм, швидкість, якість і достовірність інформації – наше кредо в наданні оціночних послуг.
Цінуйте свій час – інше оцінимо ми!